خرید تضمینی میل ورم

خرید تضمینی میل ورم ترفندی است که بعضی از کلاهبرداران شاغل در صنعت پرورش میلورم برای جذب مشتری از آن استفاده می کنند!

بله! درست شنیدید: خرید تضمینی میلورم یک روش کلاهبرداری در صنعت پرورش میل ورم است!

راستی، سلام!

اگه علاقه مند به راه اندازی فارم پرورش میل ورم، اما نگران بحث فروش و بازار آن، هستی این مقاله میتونه بهت کمک کنه!

در سری مقالاتی که به منظور نمایان کردن سیمای کلاهبرداران در صنعت میل ورم در آکادمی کسب و کار تک ایده منتشر کرده ایم امروز به مبحث زیبای بازار خرید و فروش میل ورم و کلاهبرداری ها در آن می پردازیم. پیشنهاد می کنم مقالات پیشین مرتبط با این موضوع را در وبسایت مطالعه بفرمایید:

بیشتر بخوانید!  صنعت پرورش میل ورم: پیش بینی بازار و مشکلات پیش رو
بیشتر بخوانید!  باید و نبایدهای خرید و فروش میلورم در ایران

چرا خرید تضمینی میل ورم نوعی کلاهبرداری است؟

کلا بحث خرید تضمینی هر کالایی، به هر شیوه ای که باشد، حتی اگر کلاهبرداری نباشد، در نهایت به زیان تولید کننده است! برای نمونه خرید تضمینی گندم از کشاورزان را در نظر بگیرید! دولت ها خرید تضمینی گندم از کشاورزان را هرساله انجام می دهند اما آیا تاکنون نظر کشاورزان در رابطه با خرید تضمینی را جویا شده اید؟ دولت هرساله گندم را زیر قیمت بازار از کشاورزان بیچاره خریداری می کند و همواره کشاورزان منتظر پرداخت مطالبات معوقه خود از سوی دولت ها هستند! قیمت ها را دولت تعیین می کند و معمولا توجهی به هزینه های تمام شده و زحمات کشاورزان ندارد!

خرید تضمینی گندم

نمونه دیگر خرید تضمینی برق است! وزارت نیرو با هر نرخی که تمایل داشته باشد و هر گونه که بخواهد با تولید کننده خصوصی برق برخورد می کند!

خرید تضمینی

 

در بحث خرید تضمینی میل ورم نیز چنین مشکلی وجود دارد!

قراردادهایی که بعضی از همکاران برای خرید میل ورم عنوان می کنند از نظر حقوقی هیچ ارزشی ندارد!

به قول یکی از دوستان خوبم: ” قرارداد جاده ای دو طرفه است!”

فرضا  اگر فردی مدعی خرید تضمینی میل ورم با قرارداد طولانی مدت، مثلا 20 سال باشد، پرسشی که مطرح می شود این است که آیا این قرار داد ارزش حقوقی دارد؟

پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری فرم قرار دادهای اینچنینی را  نزد یک وکیل برده و از وی در مورد محتوی قرار داد سوال کنید!

بهتون قول میدم پاسخ وکیل این است که این قرار داد در صورت عدم انجام تعهدات قابل پیگرد قانونی نیست!

این گونه قرار دادها معمولا یک طرفه هستند یعنی فرد اظهار می دارد (بعد از فروش انبوه سوسک و سبد و …) تولیدات شما را خریداری می کند اما اگر تعهد خود را انجام نداد شما از لحاظ حقوقی هیچ کاری از دستتان بر نمی آید!

گزارشات متعددی از این نوع کلاهبرداری به دست آکادمی کسب و کار تک ایده رسیده است! بسیاری از افراد با وعده خرید تضمینی میل ورم ،با تبلیغات دروغین، با وعده وعیدهای الکی جهت راه اندازی کسب و کاری آسان و بدون دردسر و صرف وقت زیاد، وارد این حرفه شده اند و پس از یک دوره پرورش تازه متوجه شده اند چه کلاه بزرگی سرشان رفته است!

نمونه ای از این کلاهبرداری ها در مورد مدد جویان کمیته امداد رخ داده است:

نتیجه قرارداد خرید تضمینی میل ورم
نتیجه قرارداد خرید تضمینی میل ورم

 

قرار داد تضمینی میل ورم
قرار داد تضمینی میل ورم

در بعضی موارد با وعده آموزش ارزان، یا بعضا رایگان، و هدیه دادن مولد میل ورم(البته مولدهای پیر و بدرد نخور!) افرادی را جذب و شروع به فروش سبد و تجهیزات و دیگر ملزومات پرورش میل ورم(البته با قیمت های بالا!) می کنند!

نکته قابل توجه آن که مولدهای اهدایی این آقایان مناسب تکثیر و پرورش نیست! معمولا این سوسک ها چون هدیه هستند از سوسک هایی انتخاب می شوند که در نیمه دوم زندگی خود هستند و عملا تخم ریزی زیادی ندارند و حتی اگر تخم ریزی داشته باشند درصد هچ شدن تخم ها بسیار اندک است!

سوسک مناسب پرورش و تکثیر میل ورم باید سفید رنگ یا نهایتا قهوه ای رنگ باشد و زمانی که رنگ سوسک میل ورم به سیاه تغییر کرد تشخیص سن و سال سوسک ناممکن است و بسیاری از کلاهبرداران با فروش سوسک های سیاه رنگ رو به موت پول های نامشروع و بادآورده ای را به جیب می زنند!

نمونه ای از فروش 6 هزار سوسک به قیمت دانه ای 500 تومن به یکی از مددجویان کمیته امداد را در تصویر زیر مشاهده می فرمایید!

پرورش میلورم، روش های کلاهبرداری از مددجویان کمیته امداد
پرورش میلورم، روش های کلاهبرداری از مددجویان کمیته امداد

 

تازه این نمونه هایی هستش که سوسک با قیمت بالا به فروش رسیده است، خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

چطور امکان دارد با هزینه ثبت نام 100 الی 200 هزار تومان آموزش ارایه کرد اما 10 هزار عدد سوسک را به عنوان هدیه این آموزش در نظر گرفت!

دو حالت بیشتر وجود ندارد: 1- سوسک ها پیر و رو به موت و بی ارزش هستند 2- از کنار آموزش و جذب افراد جهت شرکت در کلاس های آموزشی مبالغ بالایی از فروش تجهیزات به جیب می زنند!

برای مثال جعبه پرورش میل ورم 60 در 40 در بازار 38 هزار تومان است اما همین کلاهبرداران عزیز به قیمت حداقل 44 هزار تومان و بالاتر به فروش می رسانند!

توصیه آکادمی تک ایده به علاقه مندان پرورش میل ورم:

در صورتی که قصد راه اندازی فارم صنعتی یا نیمه صنعتی پرورش میل ورم را دارید به هیچ عنوان سوسک تهیه نکنید حتی اگر این سوسک ها رایگان باشند! شما برای موفقیت در این کار باید از لارو با کیفیت شروع کنید!

راه های درآمد زایی کلاهبرداران!

معمولا کلاهبردان صنعت میلورم با وعده خرید تضمینی میل ورم و هدیه سوسک رایگان به افرادی که در دوره های آن ها شرکت کنند افراد را جذب دوره های خود می کنند و در این دوره ها شروع به فروش سبد، خشک کن، دما سنج، الک ها و دیگر تجهیزات این صنعت می کنند!

نکته قابل توجه این که اطلاعاتی که اینگونه افراد در اختیار  تازه کارها می گذارند از داخل کتاب و دوره های دیگر اساتید این رشته دزدیده شده است و این گونه افراد قاعدتا از توان علمی بالایی برای راهنمایی هنرجوهای خود برخوردار نیستند!

نکته جالب تر آنکه هنرجویان این آقایان که بعضا در پایان دوره آموزشی خود مدرک نیز صادر می کنند، جهت رفع مشکلات خود در حین پرورش با آکادمی تک ایده تماس و مشکلات خود را مطرح می کنند.

 

بحث هدیه دادن سوسک های میل ورم زمانی شروع شد که مقاله زیر در وبسایت تک ایده منتشر شد و گوشه از کلاهبرداری های این آقایان فاش شد:

بیشتر بخوانید!  طرح توجیهی پرورش میلورم+راهنمای راه اندازی فارم میلورم

نحوه بازارایابی و خرید و فروش میل ورم

جهت بازاریابی وفروش میل ورم باید از فضای مجازی کمک بگیرید!

هیچگاه به فروشگاه ها یا دیگر افراد مراجعه و درخواست فروش محصول خود را ندهید!

زمانی که مثلا شما خود به مغازه پرنده فروشی مراجعه می کنید و از پرنده فروش درخواست می کنید تولید شما را خرید کند معمولا یا خریدی انجام نمی دهد یا به نصف قیمت بازار از شما خرید خواهد کرد!

چند روش برای بازاریابی میلورم در ادامه ذکر می شود:

1-برای فروش میل ورم از وبسایت های درج آگهی رایگان مثل دیوار و شیپور بهره ببرید

2- در شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، با بیش از 40 میلیون کاربر فعال در ایران، فعال باشید و به صورت روزانه محتوی و استوری منتشر کنید و سعی کنید اعتماد مخاطب و مشتری ها را جلب کنید. اگر فردی از شما خریدی داشت پرداخت وی را(بدون نمایش شماره حساب!) استوری و هایلایت کنید!

از مشتری و مصرف کننده میل ورم بخواهید نظر خود را در مورد تولیدات شما ابراز و آن را استوری و هایلایت کنید. با این شیوه اعتماد دیگر افراد به پیج و برند شما افزایش می یابد!

3- با تهیه ویدیو و قرار دادن شماره موبایل و آدرس پیج خود بر روی ویدیو از پتانسیل شبکه های اشتراک فیلم نظیر آپارات و یوتیوب و امثالهم بهره ببرید. برای مثال آپارات در ایران جزو چند سایت برتر می باشد و حداقل 40 میلیون کاربر دارد.

4- وبلاگ نویسی کنید و با تولید و انتشار محتوی منحصر به فرد در وبلاگ خود در نتایج بالای گوگل دیده شوید!

5- با استفاده از سیستم های مدیریت محتوی رایگان به ویژه وردپرس وبسایت خود را راه اندازی کنید و با انتشار محتوی منحصر به فرد در صدر نتایج گوگل حضور داشته باشید!

 

حسن بسطامی

حسن علاقه مند به کسب و کارهای زودبازده، مشاغل خانگی و کسب و کارهای اینترنتی است. در این سایت ایده های جدید کسب و کار و همچنین تجربه یک دهه فعالیت خود در زمینه های مختلف کسب و کارهای اینترنتی را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید