آموزش برش زدن صابون

آموزش برش زدن صابون

فهرست مطالب

برش زدن صابون

اگر بخواهید نمونه های صابون را با دوستان یا مشتریان بالقوه خود شریک شوید نیاز دارید صابون را برش بزنید! اگر صفحاتی از صابون دست ساز خانگی را می سازید، نیاز دارید آن را به کاتر سیمی برش بزنید تا به قطعات کوچکتر تبدیل شود. قصد شما برش زدن صحیح، آسان و ساده صابون است. مطمئن شوید کارد مناسبی را در اختیار دارید و صابونتان به طور مناسبی حرارت دیده است و نکات ایمنی را قبل از کار رعایت کنید.

در این مقاله از سری مقالات آکادمی کسب و کار تک ایده آموزش برش زدن صابون را بررسی کرده ایم. توصیه می شود دیگر مقالات مربوط به ساخت صابون را نیز در وبسایت مطالعه فرمایید.

کار کردن با قالب صابون

صابون را در مایکروویو قرار دهید
صابون را در مایکروویو قرار دهید

به مدت 5 الی 10 ثانیه قالب صابون را در مایکروویو قرار دهید به گونه ای که دو طرف آن نرم شود.

صابون در دما اتاق به منظور برش زدن خیلی سخت است و بنابراین با مایکروویو آن را گرم کنید. در صورتی که مدت زمان زیادی را به مایکروویو اختصاص دهید احتمال ذوب شدن صابون وجود دارد.

 • حتی اگر ذرات قابل مشاهده صابون در سینی مایکروویو وجود ندارد باز هم بهتر است سینی را به خوبی شستشو دهید. بلعیدن حتی ذرات ریز صابون برای سلامتی مضر است و به همین دلیل سینی را به طور کامل تمیز کنید.

صابون را  بر روی تخته برش قرار دهید و یک کارد مناسب بردارید

قرار دادن صابون بر روی تخته برش
قرار دادن صابون بر روی تخته برش

تخته برش را بر روی یک سطح صاف و پایدار نظیر میز مقاوم بگذارید. یک کارد متناسب با اندازه صابونتان بردارید. برای قالب های نازک صابون از یک کارد میوه خوری (paring knife)، برای قطعات بزرگتر از یک کارد باک ( utility knife) و برای قالب های بزرگتر از یک کارد آشپزخانه (chef’s knife) استفاده کنید.

صابون را با یک دست نگه دارید و برش های موازی در صابون ایجاد کنید

برش زدن صابون
برش زدن صابون

با دست غیر مسلط، کار را بردارید و در صابون برش ایجاد کنید.

 • صابون لغزنده است، بنابراین خیلی سریع آن را برش نزنید و مواظب باشید دست خود را نبرید!
 • فاصله بین برش ها پهنای هر قطعه صابون مجزا را تعیین می کند. یک فاصله بزرگ تر بین برش ها منجر به قطعات بزرگتر و فاصله کمتر منجر به تولید قطعات کوچکتر می شود.
 • اگر صابونتان خیلی سفت است می توانید در حدود 5 ثانیه بیشتر مایکروویو کنید.

در صورتی که مکعب های صابون می خواهید قالب را بچرخانید و به برش زدن ادامه دهید

برش مکعبی صابون
برش مکعبی صابون

قطعات صابون را با دست غیر مسلط در کنار هم نگه دارید و به صورت طولی بچرخانید. فرایند برش را تکرار کنید، این بار برش در خطوط عمودی و موازی یکدیگر انجام می شود. فاصله بین برش ها را جهت ایجاد مکعب های صابون تنظیم کنید.

 • اگر میخواهید صابون را به دوستان یا مشتریان خود جهت تست ارایه کنید، مکعب های کوچکتر صابون بسیار عالی هستند.

صابون اضافی را در ظرف پلاستیکی کوچک ذخیره کنید

ذخیره و نگهداری صابون
ذخیره و نگهداری صابون

هر ظرف پلاستیکی درب دار مناسب این کار خواهد بود. شما باید صابون را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. در صورتی که صابون بلافاصله در مایکروویو شروع به ذوب کردن می کند، شما ممکن است بخواهید به مدت 20 دقیقه صابون را در فریزر بگذارید.

برش زدن قطعات یک تکه و بزرگ صابون

یک کاتر سیمی چندتایی بخرید و آن را در سطح محکم قرار دهید

کاتر ها صابون چند سیمه ابزاری مهم برای برش مقادیر زیاد صابون هستند. آن ها یک سطح صاف و یک لولا را استفاده می کنند تا فشار را به سیم های نازکی اعمال کنند که از میان ورقه های صابون عبور می کنند و اغلب با قیمت های ارزان قابل خرید از بازار هستند. یک کاتر صابون روشی موثر برای ساخت قالب های مجزای صابون است.

قالب بزرگ و یکپارچه صابون را بر روی لبه ی کاتر در سمت چپ قرار دهید

به جز مواردی که مقادیر انبوه صابون ساخته باشید، در بقیه موارد مشکلی در قرار دادن قطعه بزرگ صابون در کاتر نخواهید داشت. دست غیر مسلط خود را در انتهای مقابل کاتر قرار داده و آن را از حالت مسطح خارج کنید.

روش استفاده از کاتر سیمی صابون
روش استفاده از کاتر سیمی صابون
 • اگر صابونتان داخل کاتر سیمی جای نخواهد گرفت، ممکن است نیاز داشته باشید بخشی از صابون را همان ابتدا برش بزنید تا در کاتر جای گیرد.
 • وقتی که با کاتر سیمی کار می کنید از عینک محافظ استفاده کنید. یک سیم در موارد نادر ممکن است پاره شود!

بخش بالای کاتر را از میان صابون عبور دهید

آموزش برش صابون با کاتر سیمی
آموزش برش صابون با کاتر سیمی

به آهستگی و محکم کاتر را به سمت پایین بیاورید تا مطمئن شوید صابون بدون هیچ مشکلی برش می خورد.

 • هر چه بیشتر به سمت پایین می روید احسا خواهید کرد مقاوت صابون جهت برش بیشتر می شود. این مورد عادی است و نباید نگران شکستن صابون باشید. کاتر سیمی به گونه ای طراحی دشه است تا مقاومت های سنگین را نیز پاسخگو باشد.
برش صابون با کاتر
برش صابون با کاتر

صابون های برش خورده را بردارید

برداشتن صابون از کاتر سیمی
برداشتن صابون از کاتر سیمی

پس از برش زدن صابون، قطعات برش خورده را بردارید.

بقایای صابون بر روی سیم های کاتر را تمیز کنید

تمیز کردن سیم های کاتر سیمی با پارچه تمیز
تمیز کردن سیم های کاتر سیمی با پارچه تمیز

یک پارچه را به خوبی بشویید و با دست بچلانید. سیم ها را به صورت تکی با پارچه تمیز کنید. صابون قدری باقیمانده برجای خواهد گذاشت و اگر کاتر شما معطر باشید نخواهید خواست صابونی که برش میزنید با آن عطر تناس داشته باشد.

 • یک تمیز کاری ساده کاتر با پارچه شما را مطمئن می کند که در آینده برش های صابون تمیز خواهند بود و هیچ بقایای برش های قبلی با صابون های تازه تر تماس نخواند داشت.

تراش صابون برای ASMR

هر دو سوی صابون را به مدت 5 الی 10 ثانیه مایکروویو کنید تا نرم شود

قرار دادن صابون در مایکروویو
قرار دادن صابون در مایکروویو

صابون در دمای اتاق جهت برش زدن بسیار سفت است، بنابراین می توانید به مدت 5 الی 10 ثانیه در مایکروویو ان را حرارت دهید. توجه داشته باشید که حرارت بیش از اندازه سبب ذوب شدن صابون خواهد شد!

صابون را بر روی تخته برش قرار دهید و یک کارد باک ( utility knife)

برش صابون با تیزبر
برش صابون با تیزبر

تخته برش را بر روی میز یا سطح محکمی قرار دهید. برش زدن صابون ASMR  نیاز به برش های دقیقی دارد که در هنگام ایستادن به سختی با موفقیت برش خواهند خورد. صابونتان را بر روی تخته برش بر روی سطح صاف بخوابانید.

 • ASMR  مخفف autonomous sensory meridian response  است- احساسی فیزیولوژیکی شبیه به یک احساس سوزن سوزن شدن گردن و پوست سر است. بسیاری مردم تلاش دارند یک پاسخ ASMR تولید کنند زیرا آن ها خواص درمانی و محسور کننده ی آن را دریافته اند.
 • یک کارد باک (تیزبر) تیغه نازکتری دارد و آسان تر استفاده می شود.
 • در صورتی که سن و سال پایینی دارید هیچگاه بدون اجازه بزرگتر خود از چاقو استفاده نکنید.

خطوط نازک را در صابونتان برش بزنید به طوری که شبیه به یک توری شود

تولید صابون ASMR
تولید صابون ASMR

با نصف اینج (1.3 سانتی متر) از ارتفاع تیغه تیزبر، خطوط موازی را بر روی صابونتان ایجاد کنید. هر خط باید بین نصف و یک اینج (2.5 سانتی متر) باشد. قالب صابون را بچرخانید و با استفاده از تیغه مجموعه خطوط موازی را به طور عمودی بر روی صابون ایجاد کنید. نتیجه نهایی باید شبیه به یک کاغذ شطرنجی باشد.

 • می توانید از دایسر سبزیجات (vegetable dicer) نیز استفاده کنید.  فقط توجه داشته باشید زمانی که تیغه را فشار میدهید به طور کامل در صابون فرو نرود.

پایین صابون را به سستی در دست غیر مسلط خود نگه دارید

نحوه برش صابون ASMR
نحوه برش صابون ASMR

شما هرگز نمیخواهید در جهت دستان خود برش را انجام دهید، بنابرا این نحوه گرفت صابون را مجدد برسی کنید تا مطمئن شوید فقط نصف پایین صابون در دستانتان است.

انگشت شست خود را در انتهای صابون قرار دهید و در همان جهت برش را انجام دهید

تیغه را در مقابل صابون قرار داده و خطوط شطرنجی را ایجاد کنید. شست غیر مسلط را در انتهای مقابل قالب صابون فشار دهید. تیغه را به آهستگی حرکت دهید و به نرمی از لایه بالای صابون گذر دهید. می بینید که مربع های کوچک جدا می شوند و صدای خرد شدنشان را خواهید شنید.

باقیمانده صابون را نگه دارید تا بعدا بتوانید از آن استفاده کنید

نگهداری باقیمانده صابون
نگهداری باقیمانده صابون

اصراف نکنید! اگر صابون نویی را استفاده می کندی، دلیلی ندارد که بعدا نتوانید از ان استفاده کنید. قطعه باقیمانده صابون را در  یک ظرف پلاستیگی نگه دارید تا در آینده از آن استفاده کنید.

منبع:

How to Cut Soap

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =