آموزش پرورش آناناس در منزل

آموزش پرورش آناناس در منزل

فهرست مطالب

پرورش آناناس

برای پرورش گیاه آناناس در منزل، تمام چیزی که نیاز دارید یک آناناس تازه است. دفعه دیگری که به میوه فروشی سر میزنید یک آناناس تازه بخرید و سپس برگ های آن را از میوه جدا کنید و آن را در آب بخیسایند. با گذشت چند هفته، ریشه ها جوانه می زنند و می توانید گیاه را به یک گلدان انتقال دهید و از پرورش آن لذت ببرید.

آماده کردن آناناس برای پرورش در منزل

آموزش پرورش و تکثیر آناناس در خانه

یک آناناس تازه بخرید. دنبال آناناسی باشید که برگ های سفت و سبزی داشته باشد و برگ های آن به رنگ زرد یا قهوه ای تغییر نکرده باشد. پوست میوه باید قهوه ای طلایی باشد و زمانی که با دست لمس می کنید سفت باشد. آناناس را بو کنید تا مطمئن باشید رسیده است. آناناس رسید بوی شیرین  ومطبوعی از خود ساطع می کند که نشان دهنده آن است که برای کشت آن و تولید یک گیاه آناناس جدید آماده است.

مطمن شوید آناناس رسیده باشد. جهت تکثیر آناناس باید آناناس مورد استفاده حتما رسیده باشد.

1- مطمئن شوید حشرات دور آناناس وجود نداشته باشند. حشرات به صورت لکه های سیاه مایل به خاکستری بر روی آناناس دیده می شوند.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-2-Version-2.360p.mp4

2- برگ بالای آناناس را بکنید. آناناس را در یک دقت نگه دارید و برگ های آن را جدا کنید. مواظب باشید برگ ها آسیب نبینند.

در صورتی که د جدا کردن برگ ها مشکل دارید می توانید بخش بالای آناناس را اسلایس کنید. با این روش زمانی که ریشه جوانه بزند قدری آناناس نیز اطراف ریشه وجود خواهد داشت.

مطئن شوید که پاجوش ها آسیب نبینندو ریشه ها از بخش پاجوش ها جوانه می زنند و بدون آن ها گیاهی رشد نخواهد کرد!

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-3-Version-2.360p.mp4

3- برگ های کوچک پایین را بکنید. این باعث میشود زمانی که ریشه جوانه زد ساقه گیاه نیز مشخص باشد.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-4-Version-2.360p.mp4

4- چند روز فرصت دهید تا جای اسکارهایی که زمان برش برگ ها ایجاد شده سفت شود. قبل از آنکه به مرحله بعد بروید این کار را انجام دهید.

در این مرحله اگر دوست داشته باشید، گیاه شما می تواند داخل خاک رشد کند.  بعضی از مردم دوست دارند در این مرحله تاج آناناس در آب رشد کند، اصلا نیازی به این کار نیست.

[irp posts=”3482″ name=”ایده کارافرینی با ضایعات آناناس”]

غوطه ور سازی تاج آناناس

1- ظرف شیشه ای بزرگی را از آب پر کنید. دهانه ظرف شیشه ای باید به اندازه ای بزرگ باشد تا تاج آناناس در آن قرار گیرد اما به قدری بزرگ نباشد که تاج آناناس از ان عبور کند و  به طور کامل در آب غوضه ور شود.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-5-Version-2.360p.mp4

2- چند عدد خلال دندان را در تاج آناناس رد کنید. خلال دندان ها در نزدیک بالای ساقه جای می گیرند. این خلال دندان ها به منظور معلق کردن تاج آناناس در ظرف آب استفاده می شوند.

3- تارج را در آب قرار دهید. خلال دندان ها باید در لبه ی ظرف شیشه ای مانند آنچه در تصویر مشاهده می کنید قرار گیرند. ساقه باید در آب فرو رود اما برگها در بخش بالا و خارج از آب جای می گیرند.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-6-Version-2.360p.mp4

4- ظرف شیشه ای را در پشت پنجره در معرض نور قرار دهید و منتظر باشید ریشه ها جوانه بزنند. ممکن است چند روز تا چند هفته زمان ببرد تا ریشه ها جوانه بزنند و رشد کند.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-7-Version-2.360p.mp4https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-8-Version-2.360p.mp4

گیاه نباید در معرض گرمای شدید قرار بگیرد. اجازه ندهید محیط رشد گیاه خیلی سرد یا خیلی گرم شود.

هر چند روز یکبار آب داخل ظرف را عوض کنید تا از رشد کپک جلوگیری شود.

کاشت تاج آناناس

گلدان مناسبی را برای کاشت و پرورش آناناس مهیا کنید. گلدان را از خاک باغبانی که شامل مخلوطی از 30 درصد مواد آلی است پر کنید. این درصد مواد آلی برای رشد گیاه آناناس مناسب است.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-9-Version-2.360p.mp4

تاج آناناس را در گلدان بکارید. زمانی که ریشه ها در حد چند اینچ رشد کردند زمان مناسب برای کاشت گیاه در خاک است. اجازه دهید ریشه ها به اندازه کافی رشد کنند و بعد آن را در خاک بکارید. در صورتی که اندازه ریشه ها خیلی کوتاه باشد گیاه در خاک برای رشد دچار مشکل خواهد شد. مطمئن شوید برگ ها به طور کامل از حام بیرون باشند.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-10-Version-2.360p.mp4

3- گیاه را مرطوب و گرم نگه دارید. گیاه به محیط گرم و مرطوب و آفتابی نیاز دارد جایی که دمای شبانه هوا به زیر 18 درجه سانتی گراد افت نکند. اگر محبسط خشک بود به طور منظم بر روی گیاه آب اسپری کنید.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-12-Version-2.360p.mp4

اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کندی می توانید گلدان را در محیط باز قرار دهید. اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید گیاه را در پشت پنجره در معرض آفتاب نگه دارید. مهم است که در طول سال گیاه به آفتاب دسترسی داشته باشد.

برای کمک به فرایند ریشه زایی،می توانید پاکت پلاستیکی را در بخش بالای گلدان قرار دهید. این کار به ایجاد اثر گلخانه ای کمک می کند.

4- به گیاه آب و غذا دهید. یکبار در هفته به گیاه آب بدهید. در تابستان دو بار در ماه به گیاه کود بدهید.

نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/05/Grow-a-Pineapple-Step-13-Version-2.360p.mp4

5- به گل ها نگاه کنید. ممکن است چند سال زمان ببرد اما سرانجام مخروط قرمز در میان برگ ها را مشاهده خواهید کرد. در ادامه گل ها آبی رنگ خواهند شد و سرانجام میوه خواهند داد. فرایند تشکیل و تکمیل تولید میوه حدودا 6 ماه زمان می برد. آناناس ها از گل ها رشد می کنند.

در این مقاله آموزش پرورش آناناس در منزل خدمت شما ارایه شد. با تکثیر آناناس می تواند در منزل کسب و کار کوچکی راه اندازی کرد و درآمد زایی کرد.

منبع:

How to Grow a Pineapple

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =