مهمترین نکات ایمنی در صابون سازی

مهمترین نکات ایمنی در صابون سازی

برای کار با قلیا در ساخت صابون با روش فرایند سرد و یا فرایند گرم، آگاهی از نکات ایمنی برای جلوگیری از آسیب لازم است. قلیا یک ماده سوزش آور است که می‌تواند در صورت استفاده نادرست، باعث آسیب شدید پوست و چشم شود.

در زیر چند اقدام ایمنی برای کار با قلیا آمده است:

ایمنی در صابون سازی

استفاده از محافظ: در هنگام کار با قلیا، مهم است که از محافظ مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کنید تا از هرگونه تماس با پوست، چشم یا ریه جلوگیری شود.

کار در محیطی با تهویه مناسب: بخارات تولید شده توسط قلیا می‌تواند در صورت استنشاق، مضر باشند.

بنابراین، توصیه می‌شود در محیطی با تهویه مناسب کار کنید و یا ماسک بزنید تا از استنشاق هرگونه بخاراتی جلوگیری شود.

نکات ایمنی در صابون سازی

نگهداری قلیا در محلی که کودکان و حیوانات دسترسی ندارند: قلیا یک ماده خطرناک است که باید از دسترس کودکان و حیوانات دور باشد تا از هرگونه حادثه جلوگیری شود.

افزودن قلیا به آب، نه آب به قلیا: در هنگام مخلوط کردن قلیا و آب، همیشه باید قلیا را به آب اضافه کنید و برعکس نه؛ چرا که این کار باعث پاشیدن قلیا و آسیب‌رساندن به بدن می‌شود.

پاک کردن سریع هرگونه قلیای پاشیده شده: در صورت پاشیدن محلول قلیا، باید سریعاً آن را آب فراوان پاک کرد. این کار باعث رقیق سازی قلیا و جلوگیری از وقوع هرگونه آسیب می‌شود.

توجه داشته باشید در صورتی که قلیا بلعیده شود یا بر روی پوست ریخته شود به هیچ عنوان نباید از سرکه یا هر اسید دیگری برای خنثی سازی آن استفاده کنید چون واکنش قلیا و اسیدها گرما زا است و می تواند عوارض شدیدی در پی داشته باشد.

در موارد ذکر شده باید مقادیر زیاد آب سرد استفاده شود تا غلظت قلیا کاهش و عوارض آن تا مراجعه به دکتر کم شود.

با پیروی از این اقدامات ایمنی، شما می‌توانید به راحتی و با اطمینان بیشتری از فرایند سرد یا فرایند گرم در تهیه صابون استفاده کنید. بنابراین، حتماً قبل از شروع به کار با قلیا، نکات ایمنی در صابون سازی که در بالا به آن اشاره شد را رعایت کنید.

منبع: دوره نخبگان صابون ساز

2 دیدگاه دربارهٔ «مهمترین نکات ایمنی در صابون سازی»

  1. بسیار عالی!
    ببخشید یه سوال داشتم. تو چه ظرفی محلول قلیایی را درست کنیم که مشکلی پیش نیاد؟

    1. درود بر شما
      در صابون سازی فرایند سرد و فرایند گرم، از پارج و ظروف پلاستیکی مقاوم در برابر حرارت، ظروف استیل و ظروف شیشه از از جنس پیرکس استفاده کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =