ایده تولید سیب رنگی: سیب آبی، سیب سفید، سیب سیاه

ایده تولید سیب رنگی: سیب سیاه، سیب آبی، سیب سفید

سیب رنگی (سیاه، سیاه و سفید) ایده ای جدید برای راه اندازی کسب و کار در ایران!

ایده تولید میوه های کمیاب و گران قیمت در ایران چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است. میوه های کمیاب در شرایط جوی مناسب در فضای باز قابل تولید هستند اما در بسیاری موارد کشت گلخانه ای نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در پیج اینستاگرام آکادمی کسب و کار تک ایده تعداد زیادی از ایده های تولید میوه های گران قیمت که در ایران امکان تولید و فروش دارند قرار داده شده است. با مراجعه و دنبال کردن پیج اینستاگرام تک ایده به صورت روزانه ایده های جدید کسب و کار را دریافت می کنید.

یکی از میوه های کمتر شناخته شده در ایران، انواع سیب رنگی است. در این مقاله به معرفی چند نمونه از سیب های رنگی کمیاب و گران قیمت در ایران می پردازیم:

ایده تولید سیب آبی

خصوصیات نهال سیب آبی

سیب آبی که به میوه زنگوله ای نیز شهرت دارد یکی از شگفت انگیز ترین و کمیاب ترین نوع سیب درختی است. در صورتی که تصور می کنید نهال سیب آبی حاصل گونه های تلقیحی و دست کاری ژنتیکی است کاملا در اشتباه هستید.

نهال سیب آبی، از انواع سیب درختی کاملا طبیعی و ارگانیک است که در برخی از کشورهای آسیای شرقی، مانند  هند و مالزی، رشد و پرورش می یابد.

 

ایده تولید سیب آبی یا میوه زنگوله ای (سیب رنگی)
ایده تولید سیب آبی یا میوه زنگوله ای

کاربردهای سیب آبی:

  • تولید چوب مرغوب و میوه های خوراکی بسیار خاص که برای ساخت ابزارهای مورد نیاز استفاده می شود.
  • پوست درخت سیب آبی گاها به عنوان دارو و در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • سیب آبی در باغ ها و پارک ها به عنوان گیاهی زینتی نیز کشت می شود.
  • برگ های این گیاه نیز خوراکی است و گهگاه برای تهیه غذاهایی مانند دلمه به عنوان پوشاننده کاربرد دارد.
  • میوه های درخت سیب آبی دارای طعم و مزه ای ملایم و کمی شیرین مشابه طعم سیب و دارای بافتی ترد و آبکی مانند بافت داخلی هندوانه هستند. از این نوع سیب در سالاد میوه به وفور استفاده می شود.

روش تکثیر سیب آبی:

تکثیر این گیاه معمولاً از طریق کاشت بذر، خوابانیدن هوایی و پیوند روی خویشاوندان نزدیک مثل سیب جاوا انجام می گیرد.

ایده تولید سیب سیاه

ایده تولید سیب سیاه
سیب سیاه یا الماس سیاه

 

سیب سیاه که به الماس سیاه نیز معروف است می تواند یک انتخاب عالی و سودمند برای هر باغدار باشد. نهال سیب سیاه معمولا از سال دوم بار می دهد و پرورش آن سود بسیار خوبی دارد.

سیب سیاه نیز جزو گونه های کمیاب سیب محسوب می شود و نسبت به بقیه درخت ها شرایط محدودتری دارد تا بهترین رشد و با کیفیت ترین میوه را داشته باشد.

نهال سیب سیاه؛ برای رشد و خوش طعم شدن میوه نیاز به نور بسیار زیاد خورشید دارد . سیب سیاه در داروسازی به عنوان طعم دهند و از بین برنده طعم های نامطلوب دارو ها نیز استفاده می شود.

سیب سیاه به به خاک اسیدی نیاز دارد و خاک مورد استفاده باید زهکشی شده باشد. درجه اسیدی خاک حدودا 4 تا 5 باشد. سیب مشکی، به آبیاری بسیار حساس است و باید مقدار آبیاری و فاصله زمانی مناسبی داشته باشید چرا که خیسی بیش از اندازه خاک سبب می شود بازده مناسبی را نداشته باشید!

ایده تولید سیب سفید

سیب سفید

سیب سفید”  که به سیب شفاف هم معروف است بومی استرالیا و دارای گوشتی سفید و بسیار آبدار است. درخت سیب سفید دارای برگ های پهن است. پوست سیب سفید چرمی و روغنی است. در فصل بهار شکوفه های سفید رنگ می دهد. توجه داشته باشید، این درخت هر دو سال یکبار میوه می دهد.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «ایده تولید سیب رنگی: سیب سیاه، سیب آبی، سیب سفید»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =