فواید روغن نارگیل برای صورت

شگفتی های روغن نارگیل برای صورت

فهرست مطالب

روغن نارگیل برای صورت

روغن نارگیل یک درمان خانگی بسیار قدیمی برای داشتن پوستی نرم و صاف تر و سالم تر است اما باید توجه داشت که روغن نارگیل برای همه انواع پوست ها مناسب نیست و باید به درستی و به جا از آن استفاده شود.

چگونه باید روغن نارگیل را برای صورت استفاده کرد

استفاده از این روغن برای صورتتان جهت لذت بردن از فواید متعدد آن خیلی آسان است. در ادامه فهرستی از چند روش که می توانید از روغن نارگیل برای پوست خود استفده کنید ارایه شده است:

صورت خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید

مقدار کمی روغن نارگیل را بر روی پوست خود بگذارید و به صورت دایره آن  را ماساژ دهید. تا زمانی که پوست کاملا روغن زیتون را جذب کنید باید به ماساژ دادن ادامه دهید. مطمئن شوید مقدار مناسبی از روغن را برای ماساژ برداشته اید و پوست کامل آن را جذب می کند. از استفاده بیش از حد از روغن نارگیل اجتناب کنید و روی پوست خود را با لایه ای زخمی از روغن نارگیل آغشته نکنید!

روغن نارگیل به عنوان اسکراب

[irp posts=”10980″ name=”فواید و کاربردهای روغن نارگیل”]

از روغن نارگیل به عنوان اسکراب بدن استفاده کنید

شکر و روغن نارگیل یا نمک و روغن نارگیل را به منظور ساخت اسکراب طبیعی بدن مخلوط کنید. شما می توانید این مخلوط را بر روی صورت و بدن خود ماساژ دهید تا پوست خشک و مرده را بزداید. زمانی که از این مخلوط برای اسکراب بدن استفاده می کنید چند دقیقه صبر کنید و اجازه دهید این مخلوط روی بدن شما باقی بماند و سپس آن را با حوله نمدار پاک کنید. این مخلوط درمانی عالی به منظور زدودن هر گونه تکه های تیره بر روی زانوها و آرنج و درخشان و براق کردن است.

روغن نارگیل به عنوان پاک کننده میکاپ
روغن نارگیل به عنوان پاک کننده میکاپ

[irp posts=”10980″ name=”فواید و کاربردهای روغن نارگیل”]

از روغن نارگیل به عنوان پاک کننده میکاپ استفاده کنید

مقدار کنی از روغن نارگیل را بر روی گلوله کوچک پنبه بمالید. سپس پوست خود را با آن پاک کنید تا زمانی که میکاپ کاملا پاک شود. مطمئن شوید تمامی بقایای روغن نارگیل از سطح پوست پاک شوند چون ممکن است منافذ پوستی را مسدود کنند.

روغن زیتون به عنوان ماسک
روغن زیتون به عنوان ماسک

[irp posts=”10920″ name=”11 خاصیت و کاربرد روغن آرگان در درمان های خانگی”]

از روغن زیتون به عنوان ماسک استفاده کنید

چند قطره ویتامین E را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و برای صورت خود از آن استفاده کنید. لطفا به مدت15 الی 20 دقیقه این مخلوط را بر روی پوست خود نگه دارید و سپس با آب گرم آن را بشویید. این ماسک از آکنه جلوگیری میکند و حتی شانس ایجاد چین و چروک روی پوست را کاهش می دهد.

فواید روغن نارگیل برای صورت

[irp posts=”11412″ name=”آموزش نحوه انتخاب روغن زیتون”]

فواید روغن نارگیل برای صورت

روغن نارگیل بخاطر اثرات مرطوب کنندگی اش بر روی پوست محبوب است. روغن نارگیل حاوی لینولئیک اسید و لوریک اسید است که به تسکین پوست کمک میکنند.  این اسیدهای چرب به عنوان ضد میکروب ها به منظور کاهش هر گونه عفونتی کمک می کنند. روغن نارگیل حاوی ویتامین E و چندین ماده مغذی است که برای پوست ایده آل است.

دیگر فواید روغن نارگیل برای پوست صورت
دیگر فواید روغن نارگیل برای پوست صورت

[irp posts=”11130″ name=”نحوه بکاربردن روغن کرچک برای مو”]

روغن نارگیل فواید دیگری نیز دارد که به صورت خلاصه در زیر فهرست شده اند:

  • این روغن می تواند برای کاهش خطوط طریق زیر چشم استفاده شود.
  • میکروب های تولید کننده آکنه را می کشد و هر گونه التهابی را کاهش می دهد.
  • مداوای خانگی سریع برای کاهش خشکی لبهایتان است.
  • زداینده طبیعی میکاپ است.
  • خطوط و نشانه های کشیدگی بر روی پوست بانوان باردار را از بین می برد.

چه کسانی باید از روغن نارگیل اجتناب کنند؟

افردای که مستعد آکنه هستند یا پوست چرب دارند نباید از روغن نارگیل استفاده کنند. برخلاف باور عموم، روغن نارگیل بوسیله منافذ پوستی به آسانی جذب نمی شود. از این رو زدودن روغن نارگیل از روی پوست سخت تر است. این امر سبب مسدود شدن منافذ پوستی و مشکلاتی مانند آکنه می شود به ویژه در افزاد دارای پوست چرب.

در عوض، استفاده از روغن نارگیل برای زودون میکاپ ایده خوبی است و بخشی از مراقبت پوست روزانه شما را در بر می گیرد. استفاده از روغن نارگیل پس از مرطوب سازی پوست راهی عالی برای حفظ رطوبت برای طولانی مدت است.

مترجم: حسن بسطامی- آکادمی کسب و کار تک ایده

منبع:

The Wonders of Coconut Oil for Face

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =