ایده تولید توت فرنگی آناناسی در خانه

توت فرنگی آناناسی! آیا تا بحال نام آن را شنیده اید؟

در ادامه معرفی ایده کسب و کار در حوزه میوه های خاص امروز به معرفی ایده تولید توت فرنگی آناناسی می پردازیم.

جهت آشنایی با ایده های جدید در حوزه تولید میوه های خاص لینک زیر را کلیک کنید:

ایده تولید میوه خاص

توت فرنگی آناناسی که با نام علمی Fragaria x ananassa شناخته می شود، ارقام توت فرنگی با گوشت سفید و دانه قرمز است.

در سال 2010 در انگلستان، توت فرنگی آناناسی (pineberry) نام خود را از آناناس (pineapple) بدست آورد و به عنوان علامت اشاره ای به عطر و طعم بی نظیر این پسر عموی توت فرنگی بدل شد. در نتیجه پرورش متقابل، گیاه توت فرنگی از آمریکای جنوبی می آید، جایی که ارقام مختلف به صورت وحشی رشد می کنند.

توت فرنگی آناناسی چیست؟

عکس توت فرنگی آناناسی

مشابه توت فرنگی اما کوچکتر با دانه های قرمز دوست داشتنی است. توت فرنگی از مشخصات طعم و مزه آناناس استفاده می کند و آن ها را از توت فرنگی های سنتی بی نظیر می کند. دانه های قرمز در واقع آکنس (achenes) هستند که میوه های خشک هستند و هر کدام حاوی یک دانه هستند.

آیا توت فرنگی سفید واقعی است؟

توت فرنگی آناناسی واقعی است. این میوه ها بعضی اوقات در بازارهای مزرعه و خرده فروشان دیگر به فروش می رسند، اما اغلب به دلیل بازده کم محصول محصولات توت فرنگی، با قیمت بالایی به فروش می رسند. اولین توت فرنگی سفید فروخته شده در ایالات متحده در سال 2012 به بازار عرضه شد. ارقام مختلف شاه توت شامل آلبینو طبیعی، کارولینای سفید، وایت دی و کاج سفید است.

چگونه می توان این توت فرنگی را پرورش داد

پرورش توت فرنگی آناناسی با پرورش توت فرنگی تفاوت چندانی ندارد! باغبانان خانگی می توانند درخت توت فرنگی را پرورش دهند و ممکن است از نظر طعم، شکل و اندازه از توت فرنگی های سنتی بی نظیر باشند. توت فرنگی کوچک تر است و غالباً زیر یک اینچ می رسد. توت فرنگی آناناسی که گاهی اوقات توت فرنگی سفید نامیده می شود، دارای عطر و طعم منحصر به فردی است که باعث مقاومت در برابر آن ها نمی شود.

پرورش توت فرنگی سفید

این مراحل خودم در مورد نحوه پرورش توت فرنگی آناناسی است:

  • گلدان و خاک مناسب را آماده کنید. بهتر است گلدان بزرگ باشد.
  • نشاء توت فرنگی خریداری شده را از بسته بندی خارج کنید.
  • با فاصله مناسب نشاء توت فرنگی را بکارید.
  • ریشه ها را به آرامی با خاک بپوشانید، با احتیاط برای پوشاندن تاج ها، احتیاط کنید.

برگ های جدید توت فرنگی آناناسی از مرکز رشد خواهند کرد. توت فرنگی را به آرامی آبیاری کرده و ابتدا آن ها را در داخل منزل نگه دارید. به احتمال زیاد می خواهید آن ها را سخت تر کنید تا مانند بیرون نهال های سنتی در خارج از منزل خود را سازگار کنند.

 

مراقبت از توت فرنگی:شته ها

  متأسفانه طی سال گذشته دچار یک بیماری شته شدیم. آن ها بی رحمانه بودند، به ویژه زمانی که با نام برند جدیدمان شروع به کار کردیم.

برای خلاص شدن از شر شته ها بهترین روش استفاده از کفش دوزک است. کفش دوزک ها شته ها را می خورند و جمعیت آن ها را کنترل می کنند. جهت آشنایی با کفش دوزک ها و استفاده از آن ها جهت کنترل آفات کشاورزی مقالات زیر را مطالعه فرمایید:

منبع:

Delicious White Strawberry – Best Tips on Growing Pineberries

2 دیدگاه دربارهٔ «ایده تولید توت فرنگی آناناسی در خانه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =