چگونه کسب و کار کلیدسازی را شروع کنیم؟

چگونه کسب و کار کلیدسازی را شروع کنیم؟

آیا قصد راه اندازی کسب و کار مستقل برای خود را دارید؟

یکی از کسب و کارهای جذاب، کلید سازی است!

برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی نیاز به آموزش و خرید وسایل و ابزار  نیاز دارید. در این راهنما شما را با روند راه اندازی این شغل آشنا می کنیم.

گام 1:

مجوز های لازم برای منطقه خود را بشناسید

چگونه برای کسبو ک ار کلیدسازی مجوز بگیریم؟

هر کشور یا ایالتی برای خود قوانین و مجوزهای خاص خود را در زمینه مجوز، بیمه و گواهینامه دارد. ملزومات این کار از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. حتی اگر مجوز یا گواهی نامه ای برای راه اندازی کسب و  کار کلید سازی مورد نیاز نباشید اخذ مجوز به اعتمادسازی کمک می کند و مردم راحت تر به کسب و  کار شما اعتماد می کنند.

گام 2:

دوره آموزش کلید سازی را بگذرانید

بهترین دوره آموزش کلید سازی

برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی نیازی به آموزش رسمی ندارید اما آموزشگاه های آزاد و فنی حرفه ای می تواند در راه آموزش به شما کمک کند. این آموزش ها می توانند مهارت های لازم برای این شغل را در شما تقویت کنند. استفاده از فیلم های آموزشی و کتاب های تخصصی نیز می تواند در این راه به شما کمک کند.

گام 3:

مهارت های کلید سازی را تمرین کنید

مهارت های کلید سازی

یکی از مهمترین مهارت ها در کسب و کار کلیدسازی باز کردن قفل ها بدون استفاده از کلید است. ابزارهای گوناگونی شامل انواع سیم چرخان و حایل ها برای باز کردن قفل ها بدون استفاده از کلید در دسترس است که باید با طرز استفاده از آن ها آشنا شوید. کلید و قفل شناسی و آشنایی با نصب انواع قفل نیز از دیگر مهارت هایی است که باید آن ها را کسب کنید.

گام 4:

زمینه کاری خود را مشخص کنید و در آن متخصص شوید

آشنایی با تخصص های مختلف کلید سازی

کلیدسازی خود حوزه های مختلفی را شامل می شود برای مثال کلیدسازی مربوط به وسایل نقلیه و انواع کلید های کد دار مورد استفاده در وسایل نقلیه، کلید سازی مربوط به منازل مسکونی و ساختمان های تجاری و انواع گاوصدونق ها و… شما باید تلاش کنید در یک یا چند زمینه متخصص شوید.

گام 5:

وسایل و امکانات لازم برای راه اندازی کلید سازی را فراهم کنید

ابزارآلات کسب و کار کلید سازی

این وسایل و امکانات با نوع زمینه انتخابی مرتبط است. برای مثال در صورتی که قصد دارید در حوزه کلید کد دار خودروها فعالیت کنید باید لپ تاپ و دستگاه و نرم افزار لازم را از شرکت معتبر تهیه کنید. در شغل کلید سازی به دستگاه های کپی کلید (معمولی و کامپیوتری)، جعبه ابازر، انواع سیم چرخان، دریل و حایل ها و … نیاز خواهید داشت. از فرد آگاه و متخصص در این زمینه برای راهنمایی در زمینه خرید بهترین وسایل و امکانات مشورت بگیرید.

گام 6:

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی

انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کسب و کار کلید سازی

می توانید در خانه یا فضایی استیجاری یا حتی یک وسیله نقلیه کار خود را شروع کنید. مکان انتخابی شما باید گنجایش جای دهی وسایل و امکانات و کامپیوتر و … را داشته باشد.

گام 7:

وسیله ی نقلیه ای را برای کلید سازی تهیه کنید

خودرو مناسب برای کلید سازی سیار

استفاده از یک ون برای نگهداری ابزارآلات می تواند به اعتبار کسب و کار کلیدسازی شما بسیار کمک کند. نام بزند تجاری و اطلاعات تماس و … را بر روی ون نقاشی کنید. مطمئن شوید شماره تماس به آسانی قابل دید باشد.

گام 8:

انتخاب کارمند برای کسب و کار کلیدسازی

انتخاب کارمند برای کسب و کار کلیدسازی

اگر کسب و کارتان بگیرد نیاز به نیروی کمکی خواهید داشت تا تمامی ساعات شبانه روز خدمت رسانی کنید. به دنبال فردی با استعداد و حرفه ای در این زمینه باشید تا از او دعوت به همکاری کنید.

گام 9:

قیمت گذاری و طرح مالی برای شغل کلیدسازی

قیمت گذاری و طرح مالی برای کسب و کار کلید سازی

چون ابزار کسب و کار کلیدسازی  می تواند گرانقیمت باشد، برای خرید ابزارآلات بیشتر در طول زمان بودجه بندی کنید.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

گام 10:

برای کسب و کار  کلیدسازی خود تبلیغات کنید

برای کسب و کار کلیدسازی خود تبلیغات کنید

کسب و کار خود را به فامیل، دوستان و همسایه ها و … معرفی کنید و از آن ها نیز بخواهید کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنند.

گام 11:

با دیگر کلیدسازان شهر خود شبکه تشکیل دهید

با دیگر کلیدسازان شهر خود شبکه تشکیل دهید

در گروه های مرتبط با کلیدسازان در تلگرام و شبکه های اجتماعی عضو شوید و با دیگر کلیدسازان ارتباط بگیرید و از اخبار و تازه های این حرفه آگاه شوید.

گام 12

تبلیغات کسب و کار کلیدسازی در اینترنت

در اینستاگرام برای کسب و کار کلید سازی خود پیج راه اندازی کنید و از دیگر شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کار خود بهره ببرید. می توانید از طریق وبلاگ نویسی یا راه اندازی وبسایت به معرفی شغل خود شتاب بیشتری دهید. مغازه خود را در نقشه گوگل و دیگر دایرکتوری های مشابه ثبت کنید. در روزانه و مجلات محلی نیز می توانید آگهی درج کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی شغل کلید سازی

بیشتر بخوانید: کلید سازی: بهترین شغل آزاد با درآمد بالا و زودبازده

منبع: wikihow.com

دوره جامع آموزش کلید سازی تک ایده

اولین و بهترین دوره آموزش کلید سازی در ایران توسط آکادمی کسبو ک ار تک ایده برگزار می شود. این دوره شامل نسخه چاپی کتاب، فیلم های آموزشی، آموزش حضوری، آموزش غیر حضوری و پشتیبانی فنی است.

آموزش کلید سازی تک ایده

برای آشنایی با فهرست سرفصل های دوره جامع آموزش کلید سازی تک ایده روی لینک زیر کلیک کنید

اینجا کلیک کنید

1 دیدگاه دربارهٔ «چگونه کسب و کار کلیدسازی را شروع کنیم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =