بهترین آموزش ساخت مرهم درمان خانگی اگزما

آموزش ساخت مرهم درمان خانگی اگزما

فهرست مطالب

ایجاد اگزما یکی از بدترین مواردی است که ممکنه برای پوست ما بوجود آید. اگزما ممکن است همراه با التهاب و خارش باشد و بر روی پوست سوزش ایجاد کند. پزشک ها اغلب برای درمان اگزما استروئیدهای موضعی را تجویز می کنند اما در این مقاله از سری مقالات آموزشی آکادمی کسب و کار تک ایده قصد داریم آموزش ساخت مرهم درمان خانگی اگزما را ارایه دهیم.

[irp posts=”11169″ name=”آموزش ساخت کرم پوست طبیعی”]

آموزش ساخت مرهم خانگی اگزما

آموزش ساخت مرهم خانگی اگزما
آموزش ساخت مرهم خانگی اگزما

این مرهم تماما بر پایه روغن های طبیعی است و برای پوست های تحریک شده است. جزء اصلی سازنده این مرهم روغن نارگیل  که آبرسان خوبی برای پوست است، می باشد. علاوه بر این از موم زنبور عسل و روغن بادام استفاده شده است که به مرهم نرم کنندگی زیادی می دهد و با این کار رطوبت به دام می افتد و از پوست شما محافظت می کند. از عسل خام و اسانس های روغنی نیر به عنوان لیفتینگ سنگین () استفاده شده است. گفته می شود عسل یکی از قویترین عوامل نرم کننده طبیعی پوست است. عسل به کشتن باکتری ها، کاهش التهاب کمک می کند و سبب تسکین خارش ناشی از اگزما می شود. اسانس های روغنی مانند بابونه و چوب سدر آرامش بخشی پوست و ترمیم سد مرطوب کننده پوست شما کمک می کند.

نکته مهم این است که علت ایجاد اگزما از فردی به فرد دیگر متغییر است. آلرژی ها و محرک های محیطی اغلب در ایجاد اگزما نقش بازی می کنند و آنگه برای درمان یک نفر به خوبی کار کرده است ممکن است برای شخص دیگر جواب ندهد. بهترین کار آزمایش اسانس های روغنی و یافتن مخلوطی است که با پوست شما کاملا سازگار باشد.

مرهم خانگی اگزما
مرهم خانگی اگزما

[irp posts=”10607″ name=”آموزش ساخت کرم صورت”]

اسانس های روغنی برای اگزما

با کمی آزمون و خطا می توانید مخلوط مناسبی از اسانس های روغنی را برای مرهم درمان خانگی اگزمای خود بیابید. در ادامه بهترین اسانس های روغنی برای اگزما ذکر شده است:

 • اسطوخودوس: اسانس روغنی اسطوخودوس خواص ضد خارشی و ضد التهابی استثنایی دارد. اغلب این اسانس برای تسکین قرمزی و سوزش پوست استفاده می شود.
 • بابونه آلمانی: انواع مختلف بابونه وجود دارد اما باونه آلمانی در تسکین دادن آکنه، اگزما، بثورات، آماس پوست و دیگر مشکلات پوستی بوسیله ی بازتولید سلول های پوست به بهترین نحو عمل می کند.
 • ترنج: روغن ترنج برای کاهش التهاب استفاده می شود بنابراین می تواند التیام دهنده پوست باشد.
 • آویشن:  روغن یک ضدعفونی کننده طبیعی است و برای دفاع در مقابل دردف تورم، عفونت و التهاب عالی است.
 • کندر: روغن کندر صدها سال به منظور التیام انواع پوست استفاده شده است. نه تنها سبب کاهش تورم و قرمزی پوست می شود بلکه اثرات ضد سرطانی دارد.
 • چوب سدر: روغن سدر علایم اگزما را درمان نمی کند اما به التیام پوست کمک می کند و خواص ضد خارش و ضد التهابی دارد.
 • شمعدانی: روغن شمعدانی کاهنده تورم و درد است و برای پوست ها ترک خورده و تحریک شده مناسب است.

همواره قبل از ساخت مقادیر زیاد مرهم اگزما مقدار کمی را به عنوان آزمایش بسازید و تست کنید تا از کیفیت مرهم خانگی درمان اگزما مطمئن شوید.برخلاف بسیازی از کرم هایی که توسط پزشکان تجویز می شود، اسانس های روغنی آهسته عمل می کند و باید به طور منظم آن را مصرف کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. ترکیبات مختلفی از انواع روغن را آزمایش کنید تا ترکیب مطوب خود را بدست آورید.

آموزش درمان خانگی مرهم اگزما
آموزش درمان خانگی مرهم اگزما

[irp posts=”11459″ name=”آموزش ساخت کرم سایه چشم”]

دستورالعمل ساخت مرهم درمان خانگی اگزما

اجزای سازنده:

 • نصف پیمانه روغن نارگیل
 • یک چهارم پیمانه شیا باتر
 • 2 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل
 • یک چهارم پیمانه عسل خام ارگانیک
 • 20 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس
 • 15 قطره اسانس روغنی چوب سدر
 • 15 قطره اسانس روغنی آویشن یا هر اسانس روغنی که پیش تر معرفی  شد.

[irp posts=”11327″ name=”آموزش مراقبت از پوست حساس”]

روش ساخت مرهم خانگی درمان اگزما

 1. روغن نارگیسل، کره شیا و موم زنبور عسل را در یک جار شیشه ای مقاوم در برابر حرارت بریزید. جارها از جنس پیرکس به خوبی عمل خواهند کرد. جار شیشه ای را به در فواصل زمانی 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا مواد به خوبی ذوب و همگن شود. در صورتی که مایکروویو ندارید می توانید از دابل بویلر نیز برای ذوب کردن روغن ها استفاده کنید.
 2. روغن های مذاب را به مدت 15 دقیقه رها کنید تا  به آهستگی خنک شود. این کار سبب می شود مواد فعال در عسل نگهداشته شوند و از جدا شدن مواد از یکدیگر پیشگیری می کند.
 3. عسل، روغن بادام و اسانس های روغنی را اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند.
 4. مرهم را به جارهای شیشه ای کوچک منتقل کنید و اجازه دهید کاملا سرد شوند. تاریخ تولید را بر روی ظرف بنویسید و در طول سال از آن استفاده کنید.

[irp posts=”11564″ name=”پوست خشک: نشانه های پوست خشک و روش های درمان”]

منبع:

Homemade Healing Eczema Balm

https://takideh.ir/wp-content/uploads/2020/09/omemade-Eczema-Cream.mp4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =