بازار حشرات خوراکی در چین

با صادرات حشرات خوارکی به چین پولدار شوید!

چینی ها سابقه طولانی در استفاده از حشرات خوارکی در غذاهای خود دارند. حشرات خوراکی ، منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند و در بسیاری از نقاط جهان به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شوند. در سال‌های اخیر، صنعت حشرات خوراکی به سرعت در چین در حال رشد بوده است و یک فرصت تجاری منحصر به فرد را برای کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در این بازار نو ظهور هستند، ارائه می‌کند.

معروف ترین حشرات خوراکی در چین

جیرجیرک (Cricket)

جیرجیرک (Cricket)

جیرجیرک یک میان وعده محبوب در چین است و معمولاً بریان می شود. جیرجیرک ها سرشار از پروتئین هستند در عین حالت چربی کمی دارند و یک میان وعده سالم می توان از آن ها استفاده کرد.

کرم ابریشم (Silk Worms)

کرم ابریشم یکی دیگر از حشرات خوارکی محبوب در چین است. آنها را معمولا آب پز می کنند و سپس با سس سویا یا ادویه ها مزه دار می شوند. کرم ابریشم نیز سرشار از پروتئین  است و می تواند به عنوان میان وعده ای لذیذ مصرف شود.

کرم ابریشم ، حشره خوراکی در چین

میلورم (Mealworm)

لارو میلورم (که به کرم میلورم نیز معروف شده!) یکی دیگر از حشرات خوراکی هستند که به طور فزاینده ای در چین محبوب می شوند.

کرم میلورم شکل لاروی سوسک تاریکی (darkling beetle) است و منبع عالی پروتئین، فیبر و مواد مغذی ضروری است. آنها معمولاً به صورت خشک شده مصرف می شوند و می توانند به عنوان تزئینات یا مواد تشکیل دهنده در غذاهای مختلف مانند سرخ کردنی، رشته فرنگی و کوفته ها استفاده شوند.

میلورم خشک به عنوان غذا در چین

در چین، لارو میلورم را اغلب با تفت دادن یا سرخ کردن آن‌ها با ادویه‌هایی مانند فلفل سیچوان (Sichuan peppercorn) یا فلفل چیلی (chili) تهیه می‌کنند. همچنین گاهی اوقات از آنها در دسرهایی مانند کیک و کلوچه استفاده می شود.

همانند سایر حشرات خوراکی ، کرم میلورم به عنوان یک منبع غذایی سالم و پایدار در نظر گرفته می‌شوند. آنها در مقایسه با دام های سنتی مانند گاو و خوک به آب و زمین بسیار کمتری برای تولید نیاز دارند و گازهای گلخانه ای بسیار کمتری منتشر می کنند. این مزایا آنها را به گزینه ای جذاب برای کسانی که به محیط زیست اهمیت می دهند تبدیل می کند.

صنعت حشرات خوراکی در چین هنوز در مراحل اولیه خود است، اما با افزایش محبوبیت کرم‌ میلورم و سایر حشرات، انتظار می‌رود در سال‌های آینده به رشد سریع خود ادامه دهد. این یک فرصت تجاری منحصر به فرد برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری در این بازار نو ظهور هستند.

ملخ ها (Locusts)

ملخ یکی دیگر از حشرات خوراکی است که در چین مصرف می شود. در حالی که به دلیل توانایی آنها در از بین بردن محصولات، اغلب به عنوان آفت در نظر گرفته می شوند، در بسیاری از مناطق کشور نیز به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شوند. در واقع ملخ قرن هاست که در چین مصرف می شود و اعتقاد بر این است که خواص دارویی دارد.

ملخ ها معمولاً سرخ شده و با نمک یا ادویه چاشنی می شوند. آنها طعم کمی آجیلی و بافتی ترد ، شبیه ذرت بو داده دارند. ملخ علاوه بر اینکه منبع خوبی از پروتئین است، سرشار از آهن، کلسیم و سایر مواد مغذی ضروری می باشد.

با وجود پتانسیل آنها به عنوان منبع غذایی، مصرف ملخ در چین بدون بحث نیست. بسیاری از مردم در مورد تأثیر برداشت بیش از حد بر محیط زیست و همچنین خطرات بالقوه سلامتی مرتبط با مصرف حشراتی که ممکن است در معرض آفت کش ها یا سایر سموم قرار گرفته باشند، نگران هستند. با این وجود، ملخ ها همچنان یک میان وعده محبوب در بسیاری از مناطق چین، به ویژه در مناطق شمالی و شمال غربی این کشور هستند.

کرم بامبو (Bamboo Worms)

کرم بامبو به عنوان یک از حشرات خوراکی در چین (Bamboo Worms)

کرم بامبو یک میان وعده محبوب در جنوب چین است. آنها را معمولاً سرخ می کنند و سپس با نمک یا ادویه چاشنی می کنند. آنها سرشار از پروتئین و چربی کم هستند و آنها را به یک میان وعده سالم تبدیل می کند.

مورچه ها (Ants)

مورچه ها یک میان وعده محبوب در چین هستند و معمولاً با سبزیجات سرخ می شوند. مورچه ها غنی از پروتئین هستند و چربی کمی دارند.

بخوانید:

حشرات خوراکی, فرصت عالی کسب و کار در ایران!

عقرب ها (Scorpions)

عقرب به عنوان غذا در چین

عقرب ها یک میان وعده محبوب در پکن هستند و معمولاً سرخ شده و روی چوب سرو می شوند. عقرب ها منبع پروتیین هستند و چربی آن ها کم است.

بازار حشرات خوراکی در چین یک فرصت تجاری منحصر به فرد برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری در این بازار در حال ظهور هستند. انتظار می‌رود که بازار حشرات خوراکی در چین در سال‌های آینده به سرعت رشد کند، زیرا افراد بیشتری از مزایای سلامتی مصرف حشرات آگاه می‌شوند.

راه های مختلفی برای مشارکت در صنعت حشرات خوارکی در چین وجود دارد. یکی از راه ها راه اندازی کسب و کار تولید و فروش حشرات خوراکی است. این می تواند شامل پرورش حشرات یا واردات آنها از کشورهای دیگر باشد. راه دیگری برای مشارکت در این صنعت، راه اندازی کسب و کاری است که حشرات خوراکی را برای فروش به مصرف کنندگان فراوری و بسته بندی می کند.

همچنین فرصت هایی برای راه اندازی کسب و کاری وجود دارد که  در رابطه با مزایای مصرف حشرات خوراکی آموزش می دهد. این می تواند شامل مشارکت با رستوران ها و بازارهای مواد غذایی برای ترویج مصرف حشرات خوراکی به عنوان یک منبع غذایی سالم و پایدار باشد.

در نتیجه، بازار حشرات خوارکی در چین یک صنعت رو به رشد با پتانسیل زیادی برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری در این بازار در حال ظهور هستند. با آگاهی بیشتر مردم از فواید مصرف حشرات برای سلامتی، انتظار می رود تقاضا برای حشرات خوراکی به سرعت افزایش یابد. این یک فرصت تجاری منحصر به فرد برای کسانی است که مایل به ریسک و سرمایه گذاری در این صنعت رو به رشد هستند.

8 دیدگاه دربارهٔ «با صادرات حشرات خوارکی به چین پولدار شوید!»

  1. بسیار جالب بود.اما آیا عقرب هایی که میخورند سمی نیست.مگر عقرب زهر کشنده ندارد؟

    1. درود بر شما

      تاکنون مجوز رسمی جهت صادرات حشرات صادر نشده اما به صورت غیر رسمی میلورم زنده را به افغانستان و عراق صادر میکنن، میلورم خشک هم با عنوانی غیر از نام میلورم از ایران به دیگر کشورها ارسال میشه!
      برای دیگر حشرات نظیر جیرجیرک و ملخ هم چنین وضعیتی قابل تصوره!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =