پودر پوسته سخت نارگیل

ایده تولید پودر پوسته نارگیل

پودر پوسته نارگیل (Coconut Shell Powder) همانطور که از نامش پیداست از ارگانیک ترین و همه کاره ترین قسمت نارگیل یعنی پوسته ساخته شده است. پوسته نارگیل، به طور کلی، به دلیل چقرمگی بالا (high toughness)، ویژگی های دوام عالی، افزایش خواص مقاوم در برابر سایش و عمر طولانی تر شناخته شده است. ترکیب شیمیایی پوسته تا حدودی شبیه به چوب سخت است به استثنای محتوای لیگنین بالاتر و محتوای سلولز کمتر.

با توجه به جذب آب خوب و ویژگی های مقاوم در برابر آب پودر پوسته نارگیل به طور گسترده برای بسیاری از اهداف صنعتی استفاده می شود.

آرد پوسته نارگیل از پوسته نارگیل های کاملاً رسیده تهیه می شود که ابتدا کاملاً از مواد مغزی چسبیده به آن تمیز می شود و به قطعات کاملا خرد و ریز می شود. این قطعات کاملا آسیاب می شوند و توده‌های آسیاب شده پس از عبور از سیکلون‌ها و غربال‌های ارتعاشی دارای توری فسفر-برنزی، در نهایت در اندازه‌های مختلف توری به بیرون پرتاب می‌شوند.

کاربردهای پودر پوسته نارگیل

برخی از کاربردهای پودر پوسته نارگیل به شرح زیر است:

1. به عنوان ماده اولیه برای صنایع کربن فعال ( Activated Carbon) مفید است.

انواع کاربردهای های کربن فعال پوسته نارگیل

A ، کربن فعال پوسته نارگیل با کیفیت بالا
B. کربن فعال برای استخراج طلا
C ، حذف کلر آزاد از نوع LC از کربن فعال ویژه
D ، کربن فعال ویژه بازیابی حلال
E ، ZH-03 کربن قند گرانول (روش فیزیکی)
F ، کربن فعال نقره
G ، گلوتامات مونو سدیم ویژه کربن فعال رنگ آمیزی
حامل کاتالیزور Vinylon ZH-05 کربن فعال

2. از آن به عنوان پرکننده در ساخت پودر قالب گیری فنولیک( Phenolic Molding Powder) یا پلاستیک باکلیت (Bakelite Plastic) استفاده می شود.

3. به عنوان ماده پرکننده برای چسب های رزین مصنوعی (synthetic resin glues) استفاده می شود.

4. اغلب از محصولات مایع تکمیل کننده سطح ویژه به عنوان چسب ماستیک، جاذب، محصولات قیری و ریخته گری رزین استفاده می شود. 5. به عنوان یک ساینده ملایم در خمیرهای تمیزکننده دستی سنگین استفاده می شود.

6. به محصولات قالب‌گیری شده ظاهری درخشان، صاف و عالی می‌بخشد و همچنین مقاومت آن‌ها را در برابر گرما و رطوبت افزایش می‌دهد.

7. به شکل دانه ای  (گرانول) در حفاری چاه های نفت کاربرد پیدا می کند.

8. به عنوان یک ساینده ملایم در اشیاء ظریف قابل استفاده است.

9. در خانوارهای روستایی به عنوان دافع حشرات استفاده می شود زیرا می تواند ساعت های طولانی تری بسوزد و بخار تولید کند.

علاوه بر کاربردهای صنعتی و خانگی ذکر شده پودر پوسته نارگیل برای مواد جایگزین مختلف در بازار نیز استفاده می شود. با توجه به کاربردهای فراوان پودر پوسته نارگیل تولید این ماده با ارزش جهت راه اندازی کسب و کار پیشنهاد می شود. مطالب بسیار جالبی را می توانید در یوتیوب در این رابطه ملاحظه بفرمایید

منابع:

http://www.tidalimpex.com/blog/coconut-shell-powder-uses-coconut-shell-powder/

https://persian.nutrition-powders.com/sale-13967198-64365-11-3-coconut-shell-activated-carbon-active-coconut-charcoal-for-purification.html

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفده =