ایده کسب و کار خانگی با سرمایه اندک

۳ ایده کسب و کار خانگی با سرمایه اندک

فهرست مطالب

پیام های زیادی به صورت روزانه دریافت می کنیم که درخواست ایده های کسب و کار خانگی با سرمایه اولیه کم را دارند! بنابراین در این پست قصد داریم ۳ ایده کسب و کار خانگی با سرمایه بسیار اندک را بررسی کنیم. در ضمن, قبلا ایده های کسب و کارهای مختلف را در وبسایت آکادمی کسب و کار تک ایده منتشر کرده ایم که بد نیست نگاهی به آن ها نیز بیندازید شاید مواردی را پیدا کنید که مورد علاقه و مناسب شرایط شما باشد!

[irp posts=”194″ name=”10 ایده کسب و کار زودبازده با سرمایه کم”]

[irp posts=”10383″ name=”150 ایده کسب و کار تولیدی کوچک برای راه اندازی کسب و کار”]

[irp posts=”2945″ name=”۴۷ ایده کسب و کار مرتبط با شیمی (صنایع شیمیایی)”]

[irp posts=”8973″ name=”چگونه یک ایده کسب و کار خانگی را به واقعیت تبدیل کنیم؟”]

ایده ۱: همکاری در فروش

در صورتی که هیچگونه سرمایه ای ندارید می توانید کسب و کار خود را با همکاری در فروش با وبسایت های بزرگی همچون دیجی کالا شروع کنید!

۳ ایده کسب و کار خانگی با همکاری در فروش دیجی کالا
۳ ایده کسب و کار خانگی با همکاری در فروش دیجی کالا

در سیستم همکاری در فروشی که دیجی کالا راه اندازی کرده شما می توانید پس از ثبت نام در پنل کاربری مربوطه در وبسایت دیجی کالا, لینک های اختصاصی بازاریابی خود را دریافت کنید و در شبکه های اجتماعی خود, در وبلاگ ها و … تبلیغ کنید. با هر خریدی که از طریق لینک های اختصاصی شما در وبسایت دیجی کالا انجام شد پورسانت مربوطه به حساب شما اضافه می شود و پس از رسیدن به حد نصاب می توانید درخواست برداشت بدهید. برای ورود به صفحه ثبت نام در سیستم همکاری در فروش دیجی کالا بر روی لینک زیر کیک کنید:

https://affiliate.digikala.com

آیا هدف ما این است در طولانی مدت فقط بازاریاب دیجی کالا باشیم؟

خیر! ما از این طریق می توانیم محصولات پر فروش را شناسایی کنیم. پس از مدتی که با بازار و محصولات پر فروش آشنا شدیم می توانیم ایده هایی که بعدا در همین صفحه بررسی خواهیم کرد را پیگیری کنیم!

چون دیجی کالا وبسایت معتبری هست, در این نوع همکاری در فروش شما اطمینان دارید که حق شما توسط مدیر وبسایت یا فروشنده ها ضابع نخواهد شد!

باید توجه داشته باشید در این نوع همکاری در فروش, یعنی تبلیغ لینک های بازاریابی و فروش محصول در وبسایت فروشنده, باید اعتبار سیستم بسیار بالا باشد و شما نباید وقت و انرژی خود را با همکاری با وبسایت هایی که اعتبار پایینی دارند یا محصولات غیر مجاز می فروشند هدر دهید.

تجربه شخصی مدیر آکادمی تک ایده در همکاری در فروش

اجازه بدید تجربه شخصی خودم را در مورد این نوع همکاری در فروش با شما در میان بگذارم!

سال ۸۸ که تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رساندم و نتوانستم شغل مناسبی را پیدا کنم تصمیم گرفتم کسب و کار های خانگی و به ویژه کسب و کار اینترنتی را تجربه کنم!

در اوایل کار پس از سرچ در وبسایت های مختلف با این نوع همکاری در فروش آشنا شدم. یعنی تبلیغ برای محصولات فروشنده هایی که در وبسایت های همکاری در فروش ثبت نام کرده بودند و به ازای هر فروش موفق و  پورسانت دریافت می کردیم!

کار خودمو با راه اندازی وبلاگ شروع کردم و محتوی تولید می کردم و محصولات مرتبط با محتوی را در وبلاگم تبلیغ می کردم. اون زمان گوگل به وبسایت ها رنک می داد. رنگ گوگل عددی بین ۰ تا ۱۰ بود. بعد از ۲ ماه وبلاگ من رنک ۴ گرفت و هر مطلبی توی وبلاگ میگذاشتم به راحتی در صفحه اول گوگل قرار می گرفت و فروش خوبی هم داشتم. اما یه مشکلی پیش اومد!

چون اکثر محصولاتی که ما برای فروشنده ها تبلیغ می کردیم محصولات آرایشی بهداشتی و بعضا زناشویی و چاقی و لاغری بود و این گونه محصولات مجوز  فروش اینترنتی نداشتند و الان هم به صورت غیر مجاز در فضای مجازی به فروش می رسند در فعالیت ما اختلال ایجاد شد!

بعد از ۲-۳ ماه که فروش خوبی از وبلاگ داشتم, یه روز صبح چشممو باز کردم دیدم وبلاگم حذف شده! اول خیال کردم وبلاگم شاید هک شده, مجدد توی میهن بلاگ یک وبلاگ دیگه ساختم اون هم ظرف یکی دو روز حذف ش (اون زمان فیلترینک مثل الان نبود, به سرویس دهنده های وبلاگ تذکر داده می شد و آن ها هم وبلاگ فرد خاطی را حذف می کردند)!

به فکر افتادم که برای خودم وبسایت راه اندازی کنم تا کسی نتونه وبسایتمو حذف کنه! با مدیریت محتوی جوملا چند تا وبسایت راه اندازی کردم و کارمو از اول شروع کردم یعنی همچنان برای محصولات غیر مجاز بازاریابی میکردیم و پورسانت میگرفتیم!

دوباره بعد از چند ماه فعالیت وبسایت های ما عمدتا توسط رقبا گزارش و فیلتر می شد!

خلاصه کنم, کار روز و شب ما شده بود راه اندازی وبسایت و وبلاگ و دوستان محترم در فیلترینگ هم کارشون این بود که اون ها را فیلتر کنن!

این قضیه ادامه داشت تا دو سال قبل که حدود ۸۵۰ سفارش در یکی از سیستم های همکاری در فروش داشتم و فروشنده محترم سفارشات را ارسال کرده بود و پورسانت هیچ یک از آن ها را پرداخت نکرد! چون محصولات عمدتا زناشویی و چاقی و لاغری بود و البته فروش آن غیر مجاز بود هیچ شکایتی هم نتوانستیم از فروشنده بکنیم و این شد که قید این نوع همکاری در فروش را زدم!

توصیه های مدیر تک ایده در رابطه با کسب و کار همکاری در فروش

  • در صورتی که اهداف طولانی مدت دارید و می خواهید از راه همکاری در فروش سود خوبی بدست بیاورید اولین نکته این است که با وبسایت های معتبر کار کنید. این گونه وبسایت ها مشخصات هویتی کامل خود را در وبسایت ارایه داده اند, نماد اعتماد دارند و مطابق با قوانین روز کشور کار می کنند و محصولات آن ها همگی مجاز است و از این بابت خیالتون راحته که مشکلی پیش نمی آید!
  • هیچ وقت فریب پورسانت بالای محصولات (زناشویی, چاقی و لاغری و …) را نخورید. این گونه فروشندگان با تبلیغات خود جوانان جویای کار را جذب می کنند و اکثرا از آن ها سوء استفاده می کنند. معمولا این گونه فروشندگان محصولات غیر مجاز هیچ آدرس هویتی و نام و نشانی ندارند و در بیشتر مواقع سفارشات را بری مشتری ارسال می کنند اما پورسانت بازاریاب را تسویه نمی کنند. چون محصولات غیر مجاز هست وبسایت های این گونه فروشندگان به سیستم شتاب متصل نیست و بازاریاب هیچگونه اطلاعاتی از میزان فروش و … ندارد. هر چند وقت یکبار نیز اینگونه فروشندگان با نام جدید و وبسایت جدید کار خود را ادامه می دهند. مزیت وبسایت هایی مانند دیجی کالا این است که همواره پاسخگوی مشتری ها و بازاریاب و فروشنده های خود هستند و امکان ضایع شدن حق و حقوق کاربران بسیار ناچیز است. شما در وبسایت دیجی کالا ممکن است پورسانت کمتری برای هر سفارش دریافت کنید اما چون فروش دیجی کالا بالاست و ضریب تبدیل بالاتری برای تبدیل بازدید کننده به خریدار وجود دارد پش در کل به نفع شماست که با این سیستم کار کنید.
  • یکی از مشکلات این نوع همکاری در فروش اینه که شما برای چند محصول خاص وقت و انرژی می گذارید و زمانی که وبسایت یا وبلاگ شما رتبه خوبی در گوگل گرفت و فروش شما زیاد شد فروشنده محصول را غیر فعال می کند و می گوید در بازار موجود نیست. بدین وسیله زحمات شما هدر می رود و مجبور هستید به دنبال سیستم های همکاری در فروش و فروشنده های دیگری بگردید که این محصولات را موجود دارند و …
  • در بیشتر موارد فروشندگانی که در سیستم های همکاری در فروش غیر معتبر کار می کند, انواع محصولات غیر مجاز, تقلبی و … را بدون اطلاع بازاریاب ارایه می دهند. زمانی که بازاریاب ناآگاه این گونه محصولات را در وبلاگ و وبسایت خود تبلیغ کند احتمال فیلتر شدن وبسایت بازاریاب بسیار زیاد می شود و زحمات او به هدر می رود. بنابراین بسیار ضروری است از همان ابتدای کار به دنبال تبلیغ محصولات مجاز و همکاری با وبسایت های معتبر همچون دیجی کالا باشید!

ایده ۲: همکاری در فروش از طریق راه اندازی وبسایت و فروش مستقیم در فروشگاه شخصی

یکی از عمده ترین مشکلات همکاری در فروش به شیوه ای که در بالا توضیح داده شد این است که محصول توسط فروشنده به فروش می رسد ولی فروش تایید نمی شود و پورسانت بازاریاب توسط فروشنده پرداخت نمی شود.

برای رفع این مشکل شما می توانید فروش محصولات را به طور مستقیم در فروشگاه خود انجام دهید و هزینه را خود از مشتری دریافت و کالا را برای وی ارسال کنید.

در این روش آیا نیاز به سرمایه زیاد داریم؟ خیر! شما می توانید با تامین کنندگان کالای مورد نظر وارد مذاکره شوید و به ان ها بگویید که قصد دارید به صورت تخصصی محصولات آن ها را از طریق اینترنت به فروش برسانید و برای این کار نیاز دارید که قیمت ها را به صورت قیمت همکاری و سود بیشتر در اختیار شما قرار دهند. زمانی که سفارشی ثبت شد شما هزینه را از مشتری دریافت و از تامین کننده محصول را خریداری می کنید. حتی می توانید با تامین کننده قرار بگذارید که خود ایشان محصول را به آدرس پستی مشتری ارسال کند و شما نیازی نیست درگیر ارسال محصول شوید!

بعد از مدتی که سرمایه لازم را بدست آوردید می توانید محصولات پرفروش وبسایت خود را از قبل خریداری و موجود کنید و خود ارسال کالا را انجام دهید!

مزیت های این روش از همکاری در فروش

  • هزینه را خود شما از مشتری دریافت می کنید و فروشنده نمی تواند فریب کاری کند و سفارش شما را ارسال کند اما پورسانت شما را تایید و پرداخت نکند!
  • چون  شما مدیریت فروشگاه و وبسایت خود را به طور کامل انجام می دهید با افزودن محتوی مفید و کار کردن روی وبسایت خود روز به روز رتبه وبسایت شما در گوگل بهتر می شود و فروش شما هم بیشتر می شود.
  • فروشنده نمی تواند به بهانه نبود کالا در بازار زحمات شما را از بین ببرد!
  • چون مدیریت فروشگاه را خود بر عهده دارید کنترل قیمت ها دست خودتان است و فروشنده ها نمی توانند به صورت فیک قیمت کالا ها را زیاد کنند و فروش شما بی جهت کاهش پیدا کند. یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که فروشنده برای اینکه پورسانت بازاریاب را تایمن کند قیمت کالا را بی جهت به مقدار زیاد افزایش می دهد و بازاریاب مجبور است تبلیغات بسیار بیشتری انجام دهد تا کالای گران فروشنده ها را به فروش برساند!

چگونه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم؟

امروزه راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از ساده ترین کارهایی است که هر فردی با هر میزان دانش می تواند آن را شخصا انجام دهد.

شما برای راه اندازی فروشگاه و وبسایت اینترنتی گزینه های فراوانی همچون انواع سیستم های مدیریت محتوای (CMS) را پیش روی خود دارید. سیستم های مدیریت محتوای همچون جوملا, وردپرسف دروپال و …

توجه: پیشنهاد می کنیم برای راه اندازی وبسایت و فروشگاه خود فقط از وردپرس استفاده کنید!

با توجه به یک دهه تجربه در استفاده از انواع سیستم های مدیریت محتوی و حتی طراحی و برنامه نویسی اختصاصی وبسایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی php و پایتون به جرپت می توانم توصیه کنم بهترین گزینه برای افرادی که میخواهند به سرعت کسب و کار خود را راه اندازی کنند و از این راه کسب درامد کنند استفاده از مدیریت محتوی وردپرس است.

آیا برای راه اندازی وبسایت و فروشگاه هزینه زیادی لازم است؟

خیر. تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک دامنه با نام دلخواه خود ثبت کنید. بهتر است جهت کاهش هزینه ها دامنه شما, دامنه ملی باشد. برای این کار می توانید در وبسایت nic.ir ثبت نام کنید و پس از موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام و تایید پنل کاربر خود در وبسایت نیک دات آی آرُ شناسه خود را دریافت کنید.

ثبت دامنه ملی جهت راه اندازی کسب و کار ۳ ایده کسب و کار خانگی
ثبت دامنه ملی جهت راه اندازی کسب و کار ۳ ایده کسب و کار خانگی

شناسه شما در وبسایت nic.ir اختصاصا متعلق به شماستف شما با این شناسه می توانید در وبسایت هایی که نمایندگی ثبت دامنه دارند دامنه ملی خود را برای شناسه اختصاصی خود رزرو یا ثبت کنید. برای ورود به وبسایت nic.ir از آدرس زیر استفاده کنید:

https://www.nic.ir

ایده ۳: فروشنده دیجی کالا شوید

ایده فروشندگی در دیجی کالا ایده کسب و کار خانگی با سرمایه اندک
ایده فروشندگی در دیجی کالا ایده کسب و کار خانگی با سرمایه اندک

اکثر محصولاتی که در وبسایت بزرگ دیجی کالا موجود است توسط این شرکت تامین نمی شود. شبکه ای از فروشندگان در دیجی کالا طبق قوانین این شرکت مشغول به فعالیت هستند و به ازای هر فروشُ دیجی کالا درصدی از قیمت محصول را به عنوان پورسانت بر می دارد و مابقی سهم فروشنده است. چون دیجی کالا بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه است و فروش شگفت انگیزی دارد شما می توانید محصولاتی را که امکان خرید ارزان در شهر و منطقه شما وجود دارد را در وبسایت دیجی کالا به فروش برسانید.

در این روش شما نیازی به فروشگاه یا وبسایت و صفحات اجتماعی و … ندارید و تمرکزتان روی تامین به موقع کالاهایتان در دیجی کالا است!

آموزش نحوه فروشنده شدن در دیجی کالا به صورت مفصل در خود وبسایت دیجی کالا وجود دارد و می توانید به آسانی در پنل فروشندگان ثبت نام کنید و پس از ثبت درخواست فروشنده شدن, مدارک احراز هویتی خود را برای آن ها ارسال کنید. پس از تایید مدارک هویتی و ثبت قرار داد مابین شما و شرکت دیجی کالا و آموزش هایی که خود دیجی کالا برای فروشندگان خود به رایگان به صورت وبینار برگزار می کند پنل فروشندگی شما در دیجی کالا تایید می شود و شما قادر خواهید بود محصولات خود را در وبسایت دیجی کالا جهت فروش ثبت کنید. پس از تایید محصولات, شما رسما فروشنده دیجی کالا خواهید بود و از همان روزهای اول فروش خواهید داشت!

جهت فروشندگی در دیجی کالا به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://seller.digikala.com

2 دیدگاه دربارهٔ «۳ ایده کسب و کار خانگی با سرمایه اندک»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هشت =